Arrestohen dy të dyshuar për një rast dhunimi që kishte ndodhur vitin e kaluar

Policia e Kosovës

Monitoruar nga Dafina Maxhuni

13:50 / 25 Nëntor 2022
[supsystic-social-sharing id="1"]

Në raportin 24 orësh, Policia e Kosovës thuhet se ka pranuar informatën se gjatë muajit mars të vitit 2021, kishte ndodhur një rast i dhunimit në Ferizaj.

Lidhur me rastin, Policia bën të ditur se dje janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovar.

Ata dyshohen se në bashkëveprim me njëri-tjetrin e kishin shfrytëzuar seksualisht viktimën femër kosovare.

Në fund të raportit thuhet se të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit  janë dërguar në mbajtje./Drejtësia Sot