Prokuroria nis hetimet rreth pretendimeve për afera korruptive brenda institucioneve

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës

Monitoruar nga Liridon Salihi

14:40 / 02 Qershor 2022
[supsystic-social-sharing id="1"]

Institucioni i Prokurorit të Shtetit ka filluar hetimet lidhur me përgjimet dhe shkrimet e publikuara, ku pretendohen afera korruptive brenda institucioneve të Republikës së Kosovës, raporton Drejtësia Sot.

Një gjë e tillë është konfirmuar nga komunikata për media e lëshuar nga Prokurori i Shtetit.

 “Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se ka filluar procedurën e verifikimit dhe hetimit për të gjitha shkrimet e publikuara ditëve të fundit në media lidhur me rastet e dyshuara për korrupsion” – thuhet në komunikatën për media.

GLPS/Drejtësia Sot do të raportojë në vazhdimësi lidhur me këtë rast.